Kynologia
Pchle alergie

Pchły mogą być nosicielami wielu niebezpiecznych chorób, są także żywicielami pośrednimi dla najczęściej występującego tasiemca zwierząt domowych. Towarzyszące inwazji tych pasożytów zapalenie skóry jest u psów najczęściej spotkanym sezonowym schorzeniem skóry.

Pchły są pospolitymi owadami, atakującymi zarówno ludzi, jak i zwierzęta. W środowisku człowieka i zwierząt domowych występuje kilka gatunków pcheł: pchła ludzka – Pulex irritans, pchła psia – Ctenocephalides canis, pchła kocia – Ctenocephalides felis, pchła szczurza – Xenopsylla cheopis oraz pchła ptasia – Ceratophyllus gallinae.

Jak wybrać menera

Myśliwi, którym udało się samodzielnie ułożyć swojego psa, mogą mieć powód do dumy. Najczęściej lepiej znaleźć specjalistę, który zrobi to profesjonalnie i z korzyścią dla naszego pupila.

Decydując się na samodzielne podjęcie wyzwania, trzeba uczciwie odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Ewentualny sukces uzależniony jest od tego, czy potrafimy to robić, czy mamy wystarczająco dużo czasu, cierpliwości i wreszcie, czy mamy dostęp do zwierzyny, na którą będziemy potem wspólnie polować.

Jak wybrać szczeniaka

Wybór szczeniaka to zadanie, które zaczyna się znacznie wcześniej niż z chwilą jego odbioru z rąk hodowcy. Stosując opisane w tym artykule sugestie, możemy być pewni, że dołożyliśmy wszelkich starań, by ziarno oddzielić od plew.

Niestety, nie ma nigdy całkowitej gwarancji, że nasz wymarzony szczeniak w wieku dojrzałym okaże się stuprocentowym spełnieniem naszych oczekiwać. Hodowla nie jest powtarzalną technologią produkcji i na ostateczny kształt psiego charakteru i umiejętności łowieckich ma wpływ wiele różnych czynników: od genetyki, przez wpływy środowiskowe w okresie dorastania, aż po wychowanie i proces szkolenia – by wymienić najważniejsze z nich.

 

   
     
Copyright © by Łowiec Polski - Wszelkie prawa zastrzeżone
stat4u