Jak zgłosić się do konkursu im. Włodzimierza Puchalskiego - poradnik "krok po kroku"

1. Wybierz ze swoich zbiorów interesujące zdjęcie lub zdjęcia łowieckie lub przyrodnicze. W każdej kategorii może uczestniczyć do 5 zdjęć (lub w wyjątkowych przypadkach serii zdjęć). Nie zmniejszaj zdjęć przed wysłaniem. W przypadku zakwalifikowania na wystawę będziemy potrzebowali dużych plików (minimum 5MP).

2. Ściągnij, wydrukuj i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Znajdziesz go tutaj. Nie zapomnij o własnoręcznym podpisie. Formularz możesz zeskanować, a także po prostu zrobić zdjęcie i w ten sposób załączyć do przesyłki.

3. Najlepiej spakuj każde zdjęcie programem do archiwizacji. Taki darmowy program znajdziesz np. tutaj. Oprócz zmniejszenia wielkości zdjęcia, zmniejszysz możliwość niepoprawnego przesłania pliku.

4a. Gorąco zachęcamy do skorzystania z serwisów które są przeznaczone do przesyłania plików, np. WeTransfer. Wystarczy kliknąć "Add your files", załączyć pliki (najlepiej jeden spakowany plik zip ze wszystkimi zdjęciami), a następnie podać adres e-mail na który ma być przesłany link do ściągnięcia (puchalski@lowiec.com) oraz adres e-mail nadawcy. Prosimy również wpisać w polu "Message" dane wysyłającego i nie zapomnieć dołączyć do przesyłki formularza uczestnika. Ten sposób jest szybki, bezpieczny i omija jakiekolwiek ograniczenia skrzynki e-mailowej nadawcy , a my dostajemy linka z terminem ważności 7 dni. Po upływie tego terminu Twoje zdjęcia zostaną skasowane z sieci, a przez cały okres ważności nikt niepożądany nie będzie miał do nich dostępu.

4b. Zdjęcia możesz również przesłać za pomocą poczty elektronicznej, na adres puchalski@lowiec.com. Pamiętaj, że większość darmowych skrzynek pocztowych ma ograniczenia dotyczące wielkości pojedynczej przesyłki. Aby zapobiec odrzuceniu przez Twój serwer pocztowy, staraj się nie przesyłać jednorazowo więcej niż 10 MB zdjęć. Jeśli Twój program pocztowy zapyta, czy zmniejszać zdjęcia, odpowiedz aby nie zmniejszał!

4c. Innym sposobem przesyłania zdjęć jest użycie protokołu FTP. W tym celu uruchomiliśmy specjalny adres, po zalogowaniu na który można umieszczać zdjęcia:
adres serwera: ftp.lowiec.com
nazwa użytkownika: puchalski2
hasło: UVhH3u5vrb
(uwaga na małe i duże litery w haśle)

Aby się zalogować na powyższy adres możesz użyć darmowego programu Total Commander. Polska wersja strony tego programu dostępna jest np. tutaj

Możesz również skorzystać z mechanizmów wbudowanych w Windows 7. Instrukcja poniżej:

1. Kliknij prawym klawiszem myszki w "Komputer" i wybierz "Mapuj dysk sieciowy"
2. Kliknij w zaznaczony link
3. Kliknij "Dalej"
4. Wybierz zaznaczoną pozycję i kliknij "Dalej"
5. Wpisz adres FTP w postaci ftp://ftp.lowiec.com i kliknij "Dalej"
6. Odznacz "Zaloguj anonimowo" i wpisz nazwę użytkownika "puchalski"
7. Wpisz jakąkolwiek nazwę lub pozostaw to co jest
8. Kliknij "Zakończ"
9. Odznacz "zaloguj anonimowo" (jeśli było zaznaczone), wpisz hasło (żeby się nie pomylić skopiuj i wklej), zaznacz "Zapisz hasło" i kliknij "Zaloguj"
10. Jeśli wykonano prawidłowo poprzednie kroki, ukaże się taki widok jak poniżej. Zrób tam katalog z własnym imieniem i nazwiskiem i wrzucaj pliki korzystając z naszego serwera FTP jak z normalnego dysku.

5. O wysłaniu plików poinformuj nas koniecznie. Wyślij e-maila z informacją na puchalski@lowiec.com.

 

 

 
 
Copyright © by Łowiec Polski - Wszelkie prawa zastrzeżone
stat4u